Історія

Історія становлення і розвитку бібліотеки УКУ нерозривно пов’язана із заснуванням Греко-католицької богословської академії, яку створив у 1928-1929 роках у Львові митрополит Андрей Шептицький. Бібліотека (спочатку Богословської академії) сформувалась на основі книг (близько 1 тис. збереження), які подарував митрополит Андрей Шептицький книгозбірні семінарії та Богословського наукового товариства. До радянської окупації бібліотека збільшила кількість книг до 6 тис. одиниць збереження та налагодила зв’язки з українськими, польськими, італійськими та чеськими видавництвами. Після приходу в Галичину радянських військ у вересні 1939 року академію закрили, а студентів репресували. Унаслідок німецького бомбардування 15 вересня 1939 року зруйнували академічну Церкву Святого Духа та бібліотеку. Тож в 90-х, після відкриття Університету, її заново відновлювали.

У 1995 року бібліотека розпочинає свою роботу з впорядкуванням подарованих книг із книгозбірні Українського католицького університету та Папського біблійного інституту з Риму, о. Івана Кота з Бельгії, о. Івана Музички з Риму, від добродійної організації «Церква в потребі» з Німеччини. У 1999-2000 роках бібліотечний фонд нараховував вже 35 тис. одиниць.

Від 1995 року до сьогодні бібліотеку очолювали Михайло Петрович, Іван Герасим, Юрій Підлісний, Тарас Тимо.

Сьогодні бібліотечні фонди знаходяться у двох корпусах Університету: у Центрі Митрополита Андрея Шептицького (вул. Стрийська, 29), де розміщені основні читальні зали та книгосховища, а також у корпусі Філософсько-богословського факультету (вул. Хуторівка, 35), де функціонують два читальні зали.