“Обійдемося без лелеки” Єва Люб’янець

Багато батьків сумніваються, чи потрібно розмовляти з дітьми про статеве дозрівання й секс. Часто від них можна почути: “Ще зарано говорити на такі теми. Адже моїй дитині лише 12, 13 років..” або “Зі мною ніхто про це не розмовляв, і я якось жив. Мені було дуже ніяково, коли батьки починали говорити зі мною на такі теми. Не хочу, щоб моя дитина відчула те саме. Якщо у неї виникне потреба поговорити про це, сама запитає”.

Подібно дорослі ставляться й до питання любові. Батьки підлітків часто відчувають збентеження, коли думають про те, що треба поговорити з дітьми про закоханість і близькість між хлопцем і дівчиною. Побоюючись, аби розмови на тему любові й сексуальності не надто порушили особистий простір дитини, батьки відмовляються від таких бесід. В результаті любов і сексуальність у багатьох родинах стає забороненою темою. Батьки, попри те, що усвідомлюють, які це важливі справи, не наважуються обговорювати їх з дітьми в щирій і довірливій атмосфері.

Єва Люб’янець – польський психолог і педагог, яка вже двадцять років допомагає дітям, молоді й родинам.
Народилася в Гданську, нині працює в гімназії та Центрі психологічно-педагогічної консультації в П’ясечному. У 2004 році заснувала Фундацію “Допоможи подорослішати”, завдання якої – надавати терапевтичну, освітню й соціальну допомогу дітям і молоді з проблемних сімей. Читає численні лекції про виховання дітей і проводить практичні курси для батьків.
#UCU_Library

 

Вам буде цікаво