“Щастя. Відверте і чітке бачення щастя і того, чому у нас його немає” Тимо Айраксинен.

Таке звичне на перший погляд, мало не буденне поняття, як “щастя”, якщо зазирнути глибше, видається не надто й простим. Кожен, хто наважиться з’ясувати його зміст, ризикує опинитися в глухому куті парадоксів. Дороговказом на шляху розв’язання цієї проблеми стане книжка фінського філософа Тимо Айраксинена з майже однойменною назвою. Людина – це машина, змайстрована для пошуку щастя, нічого іншого вона по суті своїй і не вміє. Усі людські дії та рішення можна розцінювати як пошуки щастя. Чи належить насолода до теми щастя, чи стоїть одинцем? Чи щастя – питання етики і добрі й доброчесні люди – щасливі? А суспільство? Чи живемо ми в країні щастя? Відповіді на ці та безліч подібних запитань містяться в цій книжці.

Тимо Айраксинен (нар. у 1947 році у Ваасі) – сучасний фінський письменник, професор-емерит кафедри практичної філософії Гельсьнського університету.
У центрі його інтересів – етика, суспільна філософія, етика технології, історія філософії.
Освіту здобув в Університеті Турку, де спершу вивчав психологію, а потім заглибився у філософію. Об’єктом його наукової розвідки стала англогегельянська філософія Дж.Мак-Таґґарта.
З 1983 року і дотепер (уже 34 роки) обіймає посаду професора практичної філософії Гельсінського університету.
За останні півстоліття видав близько п’ятдесяти робіт, у яких висвітлив найглибшу сутність людини та її взаємодію з суспільством. Центральними темами його доробку, якщо виокремити найцікавіше, є керування життям, щастя і душевний спокій, а також самість, старість і філософія техніки.
#UCU_Library

Вам буде цікаво