“Знахар” Тадеуш Доленга-Мостович

Довоєнна Польща. Родинна трагедія змінює все життя геніального хірурга Рафала Вільчура. Від нього йде кохана дружина, забравши із собою маленьку доньку. Того ж таки дня професор Вільчур опиняється на вулиці, де волоцюги побачивши в нього велику суму грошей, вивозять його за місто і, вдаривши його по голові, покидають непритомного. Отямившись, Вільчур не пам’ятає, хто він і де живе. Так починаються довгі роки його поневірянь.
Проте доля усміхається йому. Уже під іменем Антонія Косиби він знаходить притулок у сім’ї мельника, де рятує від каліцтва молодшого сина господаря й стає членом родини. Відтоді про знахаря заговорили в усій околиці..

Про автора:
Тадеуш Доленга-Мостович (1898-1939) – польський письменник, журналіст, сценарист, автор кільканадцяти романів, зокрема екранізованих: “Кар’єра Нікодема Дизми”, “Знахар”, та “Щоденник пані Ганки.
Народився на Вітебщині. Вступив до Київського університету на юридичне відділення. 1918 року пішов добровольцем до лав польської армії, де служив до 1922 року. У 1922-26 роках працює як журналіст газети “Rzecz Pospolita” у Варшаві, а пізніше повністю присвячує себе літературі. Його романи й оповідання набувають у Польщі величезної популярності.
З початком Другої світової війни мобілізований як офіцер. Розстріляний з радянського танка 22 вересня 1939 року в м. Кути на Буковині”.
#UCU_Library

Вам буде цікаво