Кричуща мовчанка: в пошуках проблем сучасної скульптури…

Кричуща мовчанка: в пошуках проблем сучасної скульптури…

(виставка Групи 162 (сучасна постмодерна львівська скульптура)

У Львові впродовж останніх декількох років активно розвивається галерейна діяльність, відтак розмаїття та кількість виставок просто колосальні. Одначе цього не можна сказати про скульптуру, хоч вона оточує нас всюди: на фасадах будинків, у парках та скверах і навіть в кав’ярнях, які тепер часто декорують тематичними скульптурами.

Попри це, спеціальні виставки сучасної скульптури, особливо постмодерної, як правило, не надто резонують із мистецькими запитами публіки, не зважаючи навіть на те, що розуміння скульптури розвиває естетичний смак, дає відчуття форми і ритму. На нашу думку, одна із найголовніших причин таких процесів – це відсутність рефлексії. Непідготовлений глядач, відвідуючи такі виставкові проекти, огляне роботи, можливо сфотографує те, що найбільше припаде до вподоби, і піде. Сумнівно, що така людина виявить бажання відвідати схожі проекти надалі.

 Відтак, чи не вперше у Львові ми вирішили зробити крок назустріч публіці, аби подолати прірву між глядачем і скульптурою. Під час виставки ми порозмовляємо про сучасну постмодерну скульптуру. Спікерами на обговоренні будуть експерти зі Львова та Києва, які не лише поділяться враженнями від нашої виставки, а й виокремлять шляхи функціонування цього мистецтва в міському просторі Львова, проаналізують актуальні проблеми у середовищі  візуального мистецтва та перспективи розвитку загалом.

Одна із важливих особливостей цього заходу – це те, що обговорення сучасної, в цьому випадку саме львівської постмодерної скульптури, відбувається вперше в академічному середовищі на базі Центру Шептицького Українського Католицького Університету!

(с) Оксана Палій

Вам буде цікаво