ТОП-5 КНИГ ВІД ДЗВІНКИ МАТІЯШ

Цього разу про улюблені книги нам розказала чарівна письменниця та перекладачка Дзвінка Матіяш!
1. “У мерехтінні найдорожчих лиць”: Згадуючи Михайлину Коцюбинську. (Е. Соловей). Читання мемуарів чи спогадів про неординарних сучасників окрилює. Особливо, коли йдеться про протистояння тоталітарному режимові й мистецтво зберігати людську гідність усупереч будь-яким обставинам.
2.Трейсі Шевальє “Дівчина з перловою сережкою”. Чудовий роман про історію створення однієї картини нідерландського художника Яна Вермеєра. Головний герой книги, до речі, не Вермеєр. Я спершу дивилася фільм, потім читала книгу, але можна й навпаки.
3.Джоджо Мойес “Та, що танцює з кіньми”. Цей роман я перечитувала двічі, хоча кінний спорт мені не близький. Зате мені близько все інше: мистецтво, самодисципліна й зібраність, без яких не досягнути успіху у жодній справі, наполегливість та віра в мрію. І любов. Дуже багато любові.
4.Макс Фрай “Хроніки Ехо”-3, а також 2 і 1. Ця книга підіймає мені настрій. До цього треба додати чудове почуття гумору головного героя й уміння посміятися з себе. Не часто читаєш книги і смієшся. А інколи це вкрай потрібно.
5.Софія Яблонська “Книга про батька”. Зовсім нещодавно я довідалася про мандрівницю зі Львівщини Софію Яблонську (1907-1971), що об’їздила півсвіту. Мене вразила її біографія, вразили фотознімки, зроблені в часі екзотичних мандрівок, про які Софія написала книги «Чар Марока, «З країни рижу та олію». Остання книга написана про батька – священика о. Івана Яблонського – це внутрішня мандрівка до початків, яку рано чи пізно, вочевидь, здійснює кожен із нас.

(с) Віра Тухлій

Вам буде цікаво